Auschwitz Birkenau – Kopalnia Soli w Wieliczce (comfort tour II)

Obóz Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli w Wieliczce w 1 dniu:

czas trwania: 11h
rodzaj tury: komfortowa II
język: ang.
dostępność tury: codziennie
daty wyłączone: 01.01, Niedziela Wielkanocna, Marsz Żywych, 01.11, 24-25.12

Zabytki, urokliwe miejsca i atmosfera Krakowa urzekają każdego turystę. Sprawiają, że czas pobytu jest zbyt krótki aby zobaczyć wszystkie atrakcje miasta oraz miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w regionie. Dlatego ta oferta jest skierowana do tych z Państwa, którzy będąc z krótką wizytą w Krakowie,  chcieliby również zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce i były Obóz Auschwitz w jednym dniu.

Informacje na temat wycieczki:
Tura komfortowa II jest zorganizowana codziennie na zamówienie Klienta i obejmuje wejście na turę w języku angielskim w muzeum Auschwitz i Kopalni Soli w Wieliczce. Rezerwację wycieczki należy dokonać najpóźniej na 5 dni przed datą zwiedzania. Kierowca odbiera gości z hotelu na terenie Krakowa o godz. 09:30 i zawozi bezpośrednio do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Podczas trwającej cały dzień wycieczki, samochód i kierowca są do dyspozycji Klienta. Na miejscu kierowca rozdaje bilety, zestawy słuchawkowe i dołącza swoich gości do tury w języku angielskim, organizowanej przez Muzeum. Podczas 3,5h uczestnicy zwiedzają obozy Auschwitz i Birkenau. Nasza grupa jest przewożona z Auschwitz do Birkenau na kontynuację zwiedzania przez naszego kierowcę. Po zwiedzaniu uczestnicy mają krótką przerwę na toaletę, a następnie są zawożeni bezpośrednio do Wieliczki, gdzie mają dłuższą przerwę na lunch. Przejazd trwa ok. 1h-1,15 h. Po lunchu kierowca rozdaje Klientom bilety, zestawy słuchawkowe i dołącza ich do tury w języku angielskim. Zwiedzanie Kopalni trwa ok. 3h. Po zwiedzaniu uczestnicy są zawożeni do Krakowa, pod wskazany adres. Całość wycieczki trwa ok. 11-11,5h. 


 
Cena zawiera:
Odbiór z hotelu na terenie Krakowa,
2 tury z przewodnikiem w języku angielskim
Samochód do dyspozycji klienta
wodę mineralną (0,33 l na osobę)
przerwa na lunch
 
Gwarantujemy:
Wysoka jakość usługi, niska cena
Brak ukrytych opłat
Odbiór i przywóz pod wskazany adres
Nowe samochody
Miła obsługa
 
Warto wiedzieć:
  • Wycieczka trwa ok 11h i nie obejmuje posiłku,
  • Muzeum Auschwitz-Birkenau  to również Miejsce Pamięci, więc należy się stosownie zachować oraz nie spożywać jedzenia i napoi.
  • Zarówno w Muzeum Auschwitz jak i w Kopalni Soli nie wolno używać ognia, palić papierosów i e-papierowsów oraz korzystać z elektrycznych latarek.
  • Na terenie Obozu nie wolno rozmawiać przez telefon komórkowy i robić zdjęć w budynkach muzealnych. Robienie zdjęć w Kopalni Soli jest możliwe po wcześniejszym wykupieniu zezwolenia w kasie.
  • Ubierz się stosownie do pogody. Zwiedzanie byłego Obozu jest w większości na wolnym powietrzu.
  • W Kopalni panuje stała temperatura 14 C przez cały rok.
  • Zwiedzanie Kopalni rozpoczyna się zejściem w dół po 380 schodach. Zjazd windą jest płatny i musi być wcześniej zgłoszony. Bezpłatny zjazd jest możliwy tylko dla osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się.
  • Pamiętaj, że cały dzień jesteś na nogach, więc wygodne buty to podstawa!