Auschwitz Birkenau – Kopalnia Soli w Wieliczce (comfort tour)

Obóz Auschwitz-Birkenau i Kopalnia Soli w Wieliczce w 1 dniu:

czas trwania:
11h
rodzaj tury: komfortowa
język: angielski
dostępność tury: codziennie
daty wyłączone: 01.01, Niedziela Wielkanocna, Marsz Żywych, 01.11, 24-25.12

Zabytki, urokliwe miejsca i atmosfera Krakowa urzekają każdego turystę. Sprawiają, że czas pobytu jest zbyt krótki aby zobaczyć wszystkie atrakcje miasta oraz miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w regionie. Dlatego ta oferta jest skierowana do tych z Państwa, którzy będąc z krótką wizytą w Krakowie,  chcieliby również zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce i były KL Auschwitz w jednym dniu.

Informacje na temat wycieczki:
Tura komfortowa może być zorganizowana codziennie na zamówienie Klienta i obejmować wejście na turę w Kopalni Soli w Wieliczce oraz samodzielne zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau. Rezerwację wycieczki należy dokonać najpóźniej na 5 dni przed datą zwiedzania. Wyjazd z Krakowa oraz kolejność zwiedzanych miejsc są uzależnione od dostępności kart wstępu do Muzeum Auschwitz-Birkenau i od godziny tury w Kopalni Soli. Kierowca odbiera gości z hotelu na terenie Krakowa i zawozi do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Na miejscu klienci otrzymują przewodnik - książkę i sami zwiedzają były obóz. W godzinach porannych i popołudniowych Muzeum nie jest tak bardzo zatłoczone, co pozwala odwiedzającemu na bardziej prywatne poznanie historii tego miejsca. Czas potrzebny na zwiedzanie obu obozów jest indywidualnie ustalany z kierowcą, ale nie powinien przekroczyć 4h. Po zwiedzaniu uczestnicy mają krótką przerwę na toaletę, a następnie są zawożeni bezpośrednio do Kopalni Soli w Wieliczce. Przejazd trwa ok. 1,5h.  Następnie kierowca rozdaje Klientom bilety, zestawy słuchawkowe i dołącza ich do tury w języku angielskim. Zwiedzanie Kopalni trwa ok. 3h. Po zwiedzaniu uczestnicy są zawożeni do Krakowa, pod wskazany adres. Całość wycieczki trwa ok. 11-11,5h.

Zanim zarezerwujesz wycieczkę, wyślij na office@transkrakow.pl  zapytanie z preferowanym językiem, datą i ilością uczestników. My sprawdzimy dostępność przewodników w Kopalni Soli oraz kart wstępu do Muzeum Auschwitz i prześlemy ofertę z możliwymi godzinami zwiedzania. Po zaakceptowaniu oferty prosimy  zarezerwować turę i opłacić ją na naszej stronie internetowej. Więcej informacji na temat rezerwacji, świadczenia i anulacji wycieczek, proszę czytać Regulamin.


 
Cena zawiera:
Odbiór z hotelu na terenie Krakowa,
Turę w Kopalni Soli w Wieliczce w języku angielskim
Zestaw słuchawkowy w Kopalni Soli w Wieliczce
Samochód do dyspozycji klienta
wodę mineralną (0,33l na osobę)
 
Gwarantujemy:
Wysoka jakość usługi, niska cena
Brak ukrytych opłat
Odbiór i przywóz pod wskazany adres
Nowe samochody
Miła obsługa
 
Warto wiedzieć:
  • Wycieczka trwa ok 11h i nie obejmuje posiłku,
  • Muzeum Auschwitz-Birkenau  to również Miejsce Pamięci, więc należy się stosownie zachować oraz nie spożywać jedzenia i napoi.
  • Zarówno w Muzeum Auschwitz jak i w Kopalni Soli nie wolno używać ognia, palić papierosów i e-papierowsów oraz korzystać z elektrycznych latarek.
  • Na terenie Obozu nie wolno rozmawiać przez telefon komórkowy i robić zdjęć w budynkach muzealnych. Robienie zdjęć w Kopalni Soli jest możliwe po wcześniejszym wykupieniu zezwolenia w kasie.
  • Ubierz się stosownie do pogody. Zwiedzanie byłego Obozu jest w większości na wolnym powietrzu.
  • W Kopalni panuje stała temperatura 14 C przez cały rok.
  • Zwiedzanie Kopalni rozpoczyna się zejściem w dół po 380 schodach. Zjazd windą jest płatny i musi być wcześniej zgłoszony. Bezpłatny zjazd jest możliwy tylko dla osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się.
  • Pamiętaj, że cały dzień jesteś na nogach, więc wygodne buty to podstawa!