Auschwitz – Birkenau (comfort tour II)

czas trwania: 7h
rodzaj tury: komfortowa
język: angielski
dostępność tury: codziennie
daty wyłączone: 01.01, Niedziela Wielkanocna, Marsz Żywych, 25.12

Informacja na temat miejsca:
KL Auschwitz został założony w 1940 roku przez Nazistów i był największym niemieckim obozem koncentracyjnym na okupowanych ziemiach polskich podczas Drugiej Wojny Światowej. Do stycznia 1945 roku w KL Auschwitz zostało zgładzonych około 1.5 miliona ludzi pochodzących niemalże z każdego europejskiego państwa. Jednak wśród nich największą zamordowaną grupą/narodowością byli Żydzi (1mln), następnie Polacy (70-75tys.), Cyganie (21tys.), Sowieccy jeńcy wojenni(15tys.). KL Auschwitz składał się z 3 głównych obozów: Auschwitz I, założony w 1940r na terenie przedwojennych polskich koszar w Oświęcimiu; Auschwitz II, utworzony w 1941 w Brzezince ok. 3km od Oświęcimia, był największym w kompleksie; Auschwitz III – Monowitz, nieco mniejszy położony ok. 6 km od Oświęcimia i funkcjonujący od 1942 roku . Ludzie, którzy od razu po przyjeździe nie zostali straceni w komorach gazowych, jako więźniowie byli wykorzystywani do niewolniczej pracy na rzecz obozów lub w okolicznych zakładach przemysłowych i kopalniach . Niedożywieni, schorowani, pozbawieni godności i człowieczeństwa więźniowie żyli w nieludzkich warunkach i ciągłym terrorze. Obóz został wyzwolony przez Armię Czerwoną 27 stycznia 1945 roku.
W 1947 na trenie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II powstało państwowe muzeum Auschwitz-Birkenau. W poobozowych blokach i barakach zwiedzający mogą zapoznać się z ogromem ludobójczej zbrodni popełnionej przez Nazistów na niewinnych ludziach. Wystawa obejmuje dokumenty, zdjęcia ofiar, ale również personalne rzeczy, które zostały im zgrabione jak buty, walizki, ubrania, pukle włosów, itp. Wizyta w Muzeum jest obowiązkową lekcją historii dla każdego człowieka. W 1979 roku Muzeum Auschwitz-Birkenau zostało wciągnięte na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Informacje na temat wycieczki:    
Tura komfortowa II może być zorganizowana codziennie na zamówienie klienta i obejmować wejście na turę w języku angielskim. Rezerwację wycieczki należy dokonać najpóźniej na 5 dni przed datą zwiedzania. Nasz kierowca odbiera gości z hotelu na terenie Krakowa o 09:30 i zawozi bezpośrednio do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Podczas trwającej ok. 1h15min podróży, samochód i kierowca są do dyspozycji klienta. Na miejscu kierowca przekazuje klientom bilety, zestawy słuchawkowe i dołącza ich do tury w języku angielskim, organizowanej przez Muzeum. Podczas 3,5h uczestnicy zwiedzają obóz Auschwitz i obóz Birkenau. Nasz kierowca przewozi swoich klientów z Auschwitz do Birkenau na kontynuację zwiedzania. Po zwiedzaniu mają przerwę na odpoczynek, toaletę lub lunch. Jej długość może być dowolnie ustalona z kierowcą. Następnie goście są zawożeni do Krakowa, pod wskazany adres. Całość wycieczki trwa ok. 7h. Cena zawiera:

Odbiór z hotelu na terenie Krakowa,
Tura w języku angielskim
Samochód do dyspozycji klienta
Wodę mineralną (0,33 l)
Przerwa na lunch po zwiedzaniu
Kierowca z językiem angielskim

 
Gwarantujemy:

Wysoka jakość usługi, niska cena
Brak ukrytych opłat
Odbiór i przywóz pod wskazany adres
Nowe samochody
Miła obsługa

 
Warto wiedzieć:
  • Wycieczka trwa od 7-7,5h i nie obejmuje posiłku,
  • Jest to Muzeum i Miejsce Pamięci jednocześnie, więc należy się stosownie zachować.
  • Pamiętaj, że na terenie Muzeum nie wolno spożywać jedzenia i napoi oraz palić papierosów i e-papierosów.
  • Nie wolno rozmawiać przez telefon komórkowy i robić zdjęcia w budynkach muzealnych.
  • Ubierz się stosownie do pogody, gdyż w większości zwiedzanie jest na wolnym powietrzu na piechotę. Wygodne buty to podstawa!