Auschwitz – Birkenau (comfort tour)

czas trwania: 7h        
rodzaj tury: komfortowa    
dostępność tury: codziennie    
daty wyłączone: 01.01, Niedziela Wielkanocna, Marsz Żywych, 25.12

Informacja na temat miejsca:
KL Auschwitz został założony w 1940 roku przez Nazistów i był największym niemieckim obozem koncentracyjnym na okupowanych ziemiach polskich podczas Drugiej Wojny Światowej. Do stycznia 1945 roku w KL Auschwitz zostało zgładzonych około 1.5 miliona ludzi pochodzących niemalże z każdego europejskiego państwa. Jednak wśród nich największą zamordowaną grupą/narodowością byli Żydzi (1mln), następnie Polacy (70-75tys.), Cyganie (21tys.), Sowieccy jeńcy wojenni(15tys.). KL Auschwitz składał się z 3 głównych obozów: Auschwitz I, założony w 1940r na terenie przedwojennych polskich koszar w Oświęcimiu; Auschwitz II, utworzony w 1941 w Brzezince ok. 3km od Oświęcimia, był największym w kompleksie; Auschwitz III – Monowitz, nieco mniejszy położony ok. 6 km od Oświęcimia i funkcjonujący od 1942 roku . Ludzie, którzy od razu po przyjeździe nie zostali straceni w komorach gazowych, jako więźniowie byli wykorzystywani do niewolniczej pracy na rzecz obozów lub w okolicznych zakładach przemysłowych i kopalniach . Niedożywieni, schorowani, pozbawieni godności i człowieczeństwa więźniowie żyli w nieludzkich warunkach i ciągłym terrorze. Obóz został wyzwolony przez Armię Czerwoną 27 stycznia 1945 roku.
W 1947 na trenie byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II powstało państwowe muzeum Auschwitz-Birkenau. W poobozowych blokach i barakach zwiedzający mogą zapoznać się z ogromem ludobójczej zbrodni popełnionej przez Nazistów na niewinnych ludziach. Wystawa obejmuje dokumenty, zdjęcia ofiar, ale również personalne rzeczy, które zostały im zgrabione jak buty, walizki, ubrania, pukle włosów, itp. Wizyta w Muzeum jest obowiązkową lekcją historii dla każdego człowieka. W 1979 roku Muzeum Auschwitz-Birkenau zostało wciągnięte na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Informacje na temat wycieczki:
Tura komfortowa może być zorganizowana codziennie na zamówienie klienta i obejmuje wynajęcie samochodu z kierowcą oraz samodzielne zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau rano do godz. 10:00 lub popołudniu po godz. 15:00. Rezerwację wycieczki należy dokonać najpóźniej na 5 dni przed datą zwiedzania. Godzina wyjazdu z Krakowa jest indywidualnie uzgadniana z klientem i uzależniona od dostępności kart wstępu do Muzeum. Nasz kierowca odbiera gości z hotelu na terenie Krakowa i zawozi bezpośrednio do Muzeum Auschwitz-Birkenau. Podróż trwa ok. 1,5h. Na miejscu klienci otrzymują przewodniki książki i samodzielnie zwiedzają były obóz bez lokalnego przewodnika. W godzinach porannych i popołudniowych Muzeum nie jest zatłoczone co pozwala odwiedzającemu na bardziej prywatne poznanie historii tego miejsca. Czas potrzebny na zwiedzanie obu obozów jest indywidualnie ustalany z kierowcą, ale nie powinien przekroczyć 4h. Po zwiedzaniu jest przerwa na odpoczynek lub lunch. Następnie goście są zawożeni do Krakowa, pod wskazany adres. Całość wycieczki trwa ok. 7h. W zależności od terminu wycieczki i dostępności biletów istniej możliwość wzięcia udziału w turze z przewodnikiem. Bilety na turę są osobno płatne.

Zanim zarezerwujesz wycieczkę, wyślij na office@transkrakow.pl  zapytanie z preferowaną datą, godziną i ilością uczestników. My sprawdzimy dostępność kart wstępu do Muzeum Auschwitz i prześlemy ofertę z możliwymi godzinami zwiedzania. Po zaakceptowaniu oferty prosimy zarezerwować turę i opłacić ją na naszej stronie internetowej. Więcej informacji na temat rezerwacji, świadczenia i anulacji wycieczek, proszę czytać Regulamin.Cena zawiera:
Odbiór z hotelu na terenie Krakowa,
Samochód do dyspozycji Klienta
Książkę - przewodnik
Wodę mineralną (0,33l)
Kierowca z językiem angielskim

Warto wiedzieć:
  • Wycieczka trwa od 6,5-7h i nie obejmuje posiłku,
  • Jest to Muzeum i Miejsce Pamięci jednocześnie, więc należy się stosownie zachować.
  • Pamiętaj, że na terenie Muzeum nie wolno spożywać jedzenia i napoi oraz palić papierosów i e-papierosów.
  • Nie wolno rozmawiać przez telefon komórkowy i robić zdjęcia w budynkach muzealnych.
  • Ubierz się stosownie do pogody, gdyż w większości zwiedzanie jest na wolnym powietrzu na piechotę. Wygodne buty to podstawa!
Gwarantujemy:
Wysoka jakość usługi, niska cena
Brak ukrytych opłat
Odbiór i przywóz pod wskazany adres
Nowe samochody
Miła obsługa