Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska (comfort tour)

czas trwania: 6 h                            
rodzaj tury: komfortowa            
język: ang., nie., włoski, hiszp.,fran
dostępność tury: na życzenie     
daty wyłączone: 01.01, 06.01, Niedziela Wielkanocna, 01.11, 24-25.12 oraz każdy ostatni wtorek miesiąca.
 
Informacje na temat miejsca:
Oddalone od Krakowa o ok. 50km Wadowice są przykładem typowego miasteczka dla Małopolski, jego początki sięgają XIV w. Tutaj życie zawsze toczyło się w obrębie Rynku i kościoła, dzisiaj tak pięknie odrestaurowanego. To właśnie w jednym z domów przy wadowickim rynku przyszedł na świat i spędził swoje dzieciństwo Karol Wojtyła, znany nam wszystkim jako Papież Jan Paweł II. Obecnie w budynku mieści się Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Zwiedzający poznają tu historię życia Świętego od jego wczesnego dzieciństwa, przez młodość, lata wojny oraz powojenną służbę kapłańską. Ze zdjęć poznajemy kolegów szkolnych i przyjaciół Karola, jego przedwojenne życie oraz gościmy w dokładnie odtworzonym mieszkaniu państwa Wojtyłów. Sąsiadująca z Muzeum Bazylika p.w. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, to miejsce, w którym Karol Wojtyła był chrzczony, przyjął komunię oraz bierzmowanie. W Wadowicach zachowały się budynki byłej szkoły powszechnej, gimnazjum, Domu Katolickiego, do których uczęszczał Karol Wojtyła. Pamięć mieszkańców o wielkim rodaku jest tutaj widoczna na każdym kroku, zaczynając od jego pomnika, a kończąc na papieskich kremówkach.
Sanktuarium pasyjno-maryjne oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej było często odwiedzane przez Karola Wojtyłę, a później przez Jana Pawła II . Ten piękny kompleks budynków sakralnych składa się z późnobarokowego kościoła, klasztoru oraz dwóch łańcuchów kaplic i małych kościołów, które tworzą dróżki pasyjne i maryjne. W 1999 Kalwaria została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kalwaryjskie Sanktuarium jest jednym z najpopularniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Polsce.

Informacje na temat wycieczki
:
Tura komfortowa może być zorganizowana codziennie na zamówienie Klienta i obejmuje wynajęcie samochodu z kierowcą z językiem angielskim oraz wejście na turę w Muzeum Jana Pawła II w wybranym języku. Rezerwację wycieczki należy dokonać najpóźniej na 5 dni przed datą zwiedzania. Wyjazd z Krakowa jest uzależniony od godziny tury w Muzeum Jana Pawła II i indywidualnie uzgadniany z klientem. Kierowca odbiera gości z hotelu na terenie Krakowa i zawozi do Wadowic. Podczas trwającej ok. 1h podróży, Klient poznaje z samochodu uroki polskiego krajobrazu. Na miejscu kierowca zaprowadza Klientów do Muzeum Jana Pawła II i dołącza do tury. Zwiedzanie trwa ok. 1h. Potem klienci odwiedzają Bazylikę p.w. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny oraz mają z kierowcą krótki spacer po Wadowicach małego Karola. Po spacerze jest możliwa przerwa na kawę lub kontynuacja wycieczki i przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tutaj Klienci odwiedzają Sanktuarium pasyjno-maryjne oo. Bernardynów, mają również możliwość indywidualnego spaceru Dróżkami Kalwaryjskimi. Następnie są zawożeni do Krakowa. Całość wycieczki trwa ok. 6 h. Program może być zmieniany i dostosowany do zainteresowań Klienta. Zamiast Kalwarii Zebrzydowskiej możliwa jest wizyta w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie Lękajcie się!” w Krakowie.Cena zawiera
:
Odbiór z hotelu na terenie Krakowa,
Zwiedzanie Muzeum Dom Jana Pawła II w wybranym języku
Samochód do dyspozycji Klienta
Kierowca z językiem angielskim
woda mineralna (0,33l na osobę)

 
Gwarantujemy:
Wysoka jakość usługi, niska cena
Brak ukrytych opłat
Odbiór i przywóz pod wskazany adres
Nowe samochody
Miła obsługa

 
Warto wiedzieć:
  • Wycieczka trwa ok 6h i nie obejmuje posiłku,
  • W Muzeum Dom rodzinny Jana Pawła II należy zachować się z szacunkiem dla miejsca, nie można spożywać jedzenia i napoi, palić papierosów lub e-papierowsów oraz rozmawiać przez telefony komórkowe,
  • Zwiedzanie Domu rodzinnego Jana Pawła II jest możliwe tylko z przewodnikiem muzealnym. Jest to zwiedzanie grupowe w wybranym języku i porze.
  • W przypadku wizyty w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie Lękajcie się!” w Krakowie bilet do Muzeum Jana Pawła II nie jest ujęty w cenie wycieczki.
  • Ubierz się stosownie do pogody. Wycieczka jest w znacznym stopniu na wolnym powietrzu.
  • Pamiętaj, aby włożyć wygodne buty!