Kopalnia Soli w Wieliczce (tourist tour)

czas trwania: 4,5h        
rodzaj tury: turystyczna    
język: angielski
dostępność tury: dwa razy dziennie   
daty wyłączone: 01.01, Niedziela Wielkanocna, 01.11, 24-25.12.

Informacja na temat miejsca:
Kopalnia Soli w Wieliczce jest jedną z najstarszych kopalni w Europie. Jej unikalność sprawia, że jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków w Polsce przez turystów z całego świata. Pierwsze ślady otrzymywania soli w Wieliczce datuje się na ok. 6 tys. lat temu przez odparowanie wody z solanki (słona woda). Natomiast wydobycie soli z głębi ziemi rozpoczęto już w XII w. Przez wiele stuleci sól i jej złoża były cenione niemalże tak bardzo jak złoto.

Wycieczka rozpoczyna się zejściem po 380 schodach w dół na pierwszy poziom o głębokości 64m. Podczas trwającej 3h wycieczki zwiedzający przemierza 3,5km sieć podziemnych korytarzy na trzech poziomach, łączących wspaniałe komory, jeziora, groty i kaplice. Do najwspanialszych komór należy zapierająca dech w piersiach Kaplica Św. Kingi, ze wspaniałymi solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami. Nie mniej piękne są również Kaplica Św. Krzyża, Kaplica Św. Antoniego lub Komora Warszawa. W tej ostatniej są często organizowane koncerty, bale i bankiety. W pozostałych komorach prezentowana jest historia wydobycia soli oraz używane do tego narzędzia i urządzenia. W 1978 roku Kopalnia Soli  została wyróżniona wpisaniem na pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Trasa turystyczna kończy się na poziomie trzecim na głębokości 135m wyjazdem windą górniczą na powierzchnię ziemi.

Informacje na temat wycieczki:
Tura turystyczna jest organizowana codziennie przez 7 dni w tygodniu. Można ją zarezerwować nie później niż 2 dni przed datą wycieczki. Nasz kierowca odbiera uczestników wycieczki z hoteli na terenie Krakowa o dwóch porach: rano między godz. 09:00-09:20 i popołudniu między 15:50-16:10. Rezerwując turę prosimy podać w "Dodatkowych informacjach" preferowaną porę. Dokładny czas odbioru klienta z hotelu jest potwierdzany sms’em do godz. 19:00 na dzień przed wycieczką. Przejazd z Krakowa do Kopalni Soli w Wieliczce trwa ok. 40min. Dla większego komfortu podróżnych tworzymy małe, kilkuosobowe grupy, które swobodnie mieszczą się w naszych nowych i wygodnych vanach lub minibusach. Na miejscu kierowca rozdaje grupie bilety, zestawy słuchawkowe i dołącza ją do tury w języku angielskim, organizowanej przez Kopalnię. Zwiedzanie Kopalni trwa ok. 3h. Po zwiedzaniu uczestnicy mają krótką przerwę na odpoczynek i toaletę, a następnie są zawożeni do Krakowa, pod wskazany adres. Całość wycieczki trwa ok. 4,5h. W przypadku zwiedzania w innym języku np. niemieckim, hiszpańskim, włoskim, proponujemy skorzystanie z tury komfortowej.Cena zawiera:
Odbiór z hotelu na terenie Krakowa,
Tura w języku angielskim
Zestaw słuchawkowy
Miejsce w nowych i wygodnych vanach
Kierowca z językiem angielskim

Gwarantujemy:
Wysoka jakość usługi, niska cena
Brak ukrytych opłat
Odbiór i przywóz pod wskazany adres
Miła obsługa


Warto wiedzieć:
  • Wycieczka trwa ok. 4,5h i nie obejmuje posiłku,
  • W Kopalni panuje stała temperatura 14 C przez cały rok, więc pamiętaj aby ubrać się odpowiednio.
  • To jest wycieczka piesza, więc wygodne buty to podstawa.
  • Pamiętaj, że zwiedzanie rozpoczyna się zejściem w dół po 380 schodach. Bezpłatny zjazd windą jest możliwy tylko dla osób niepełnosprawnych i mających trudności w poruszaniu się. Oczywiście musi być to wcześniej zgłoszone.
  • W Kopalni nie wolno używać ognia, palić papierosów oraz korzystać z elektrycznych latarek
  • Robienie zdjęć w środku jest możliwe po wcześniejszym wykupieniu zezwolenia w kasie.